Jak nazywa się sesja noworodkowa?

Gatunek sesji zdjęciowych z udziałem noworodków nazywa się newborn („newborn” w tłumaczeniu z angielskiego - noworodek). Ten rodzaj fotografii przywędrował do nas z USA, gdzie jest już dość kwitnącą formą sztuki. W Polsce tacy fotografowie zaczęli pojawiać się dopiero 10 lat temu, ale kierunek rozwija się bardzo aktywnie.
Wraz z rozwojem światowej turystyki rozwój tej dziedziny stał się jeszcze bardziej dostępny, ponieważ zagraniczni fotografowie mają coraz więcej możliwości podróżowania i dzielenia się swoim doświadczeniem z kolegami. Prawdziwy fotograf noworodków przeszedł z kolegami więcej niż jedną lekcję mistrzowską, zanim zaczął fotografować noworodki. Choć fotografię lifestylową można w zasadzie wykonywać bez specjalnego przeszkolenia (w zakresie pozowania dzieci), to najważniejsze jest pamiętanie o ogólnych zasadach bezpieczeństwa i sterylności.

Jak zamówić sesję noworodkową w Polsce?

Rezerwacje z wyprzedzeniem są oparte na dacie DA. Jak tylko dziecko się urodzi, poinformujesz mnie o porodzie w ciągu pierwszych 1-2 dni ze szpitala położniczego. Wybieramy dokładny termin zdjęć i wpłacamy zaliczkę w wysokości 100 PLN, która potwierdza powagę Państwa zamiarów co do zdjęć, a także umożliwia mi zakup niezbędnych rekwizytów, wpłacenie kaucji za studio, zakup kwiatów itp. Zadatek nie podlega zwrotowi w przypadku zmiany decyzji o sesji! 

Podstawowe warunki sesji noworodkowej? 

Dla udanego fotografowania noworodków wiek dziecka jest bardzo ważny. Najlepiej 6-10 dni. Ale dotyczy to sesij w stylu tradycyjnym i Natural Simple. Ale Life Style można usunąć zarówno w miesiąc dziecka, jak i w dwa lub trzy, zwykle do 6 miesięcy. Najważniejsze jest, aby wybrać dogodny czas, aby dziecku nie przeszkadzały gaziki i kolka.
Для успешной съёмки ньюборн весьма важным является возраст малыша. Идеально 6-10 дней. Но это касается съемок в традиционном стиле и Natural Simple. А вот Life Style можно снимать и в месяц малышу, и в два-три, обычно до 6 месяцев. Главное подобрать удобное время, что б малыша не беспокоили газики и колики. 

Drugi warunek to temperatura pomieszczenia, w którym wszystko się dzieje (studia lub w domu) – optymalnie 28-30 stopni. Tak, jest bardzo gorąco dla dorosłych, ale jest bardzo wygodne dla dziecka, zwłaszcza jeśli sasja obejmuje nagie ujęcia. I wreszcie – dziecko powinno być

pełne i czyste. Tutaj nie trzeba niczego wyjaśniać)) I w wielu przypadkach, zgodnie z moim bogatym doświadczeniem, nie można obejść się bez smoczka, nawet jeśli nie planuje się go używać w przyszłości.

Reszta to doświadczenie i magia fotografa! Do tej pory wykonałem ponad 300 sesji. Tylko kilka z nich było bardzo długich i trudnych, ale nawet najbardziej kapryśne dzieciaki doczekały się swoich pięknych i różnorodnych zdjęć.

Atrybuty do sesji noworodkowej – skąd je wziąć?

Profesjonalny fotograf noworodkowy zawsze ma wiele różnych rekwizytów do sesji zdjęciowej. Kupujemy szyte i robione na drutach ubranka w malutkich rozmiarach - garnitury i czapki, zamawiamy uzwojenia ze specjalnej dobrze rozciągliwej tkaniny, kocyki, tła z tkaniny, urocze ręcznie robione opaski, filcowane lub ręcznie robione na drutach zabawki. Oprócz tego kupujemy drewniane balie, miniaturowe łóżeczka, kosze, wiaderka, wanny i inne fajne rekwizyty od wyspecjalizowanych rekwizytorów. Wiele rekwizytów do sesji zdjęciowych wykonuję własnymi rękami.
Dodatkowo stosujemy specjalne tła winylowe, które najczęściej posiadają drewnopodobny nadruk o różnych kolorach i fakturach. Cóż, wisienką na torcie jest różnorodność pozujących dzwonków i gwizdków, takich jak сlouds, bean-bag, poduszki-fasoli, pozujące miski itp. Wszystkie te rzeczy są wliczone w koszt sesji zdjęciowej i fotograf przynosi je na sesję. Niektórzy fotografowie nawet wypożyczają rekwizyty, jeśli zdecydujesz się zrobić sesję zdjęciową samodzielnie. Ale zwykle nie jest to bardzo łatwe i tanie, ponieważ same rekwizyty są bardzo drogie, a bez doświadczenia bardzo trudno jest zrobić ujęcia zbliżone do profesjonalnych.

Ile kosztuje sesja noworodkowa?

W zależności od specyfiki i rodzaju sesji różni się również cena.

Klasyczne pakiety można obejrzeć TUTAJ.

Рakiety w stylu Minimalism (Natural Simple) są TUTAJ.

Zobacz koszt sesji zdjęciowej Life Style TUTAJ.

Jak ubrać się na sesję zdjęciową (dla dorosłych) ?

Jeśli chcesz zrobić wspólne zdjęcia z noworodkiem, musisz wybrać odpowiednie ubrania. Najpiękniejsze monofoniczne ubrania w pastelowych kolorach. Może być również czarny, biały lub w tym samym kolorze, w jakim dziecko będzie ubrane (zwykle wybieramy kolor chusty). Ważne jest, aby obserwować styl wszystkich uczestników (jeśli mama ma T-shirt, to tata ma T-shirt, a NIE koszulę). Możesz wybrać ubrania w jednym kolorze, ale w różnych odcieniach, najlepiej wtedy, gdy dziecko ma najjaśniejszy kolor. Ważne jest również, aby wybierać ubrania bez nadruków i wzorów lub coś bardzo dyskretnego (drobne groszki, ledwo zauważalna komórka). Główną zasadą przy wyborze ubrań jest minimum rozpraszających kolor niuansów - maksymalna uwaga dla rodziny i dziecka! Zawsze możesz skonsultować się ze mną i wysłać swoje stroje na massager - pomogę Ci wybrać najlepszy.

Gdzie najlepiej wykonać sesję noworodkową?

Oczywiście bez wątpienia sesję noworodkową najlepiej wykonać w specjalistycznym studio. Istnieją wszystkie niezbędne warunki do bezpiecznego fotografowania. Po pierwsze, zawsze jest światło i ciepło. Po drugie jest to wygodne dla rodziców - jest kanapa, na której można odpocząć, herbata, kawa i ciastka)) Dodatkowo w pracowni znajduje się przewijak i wszystkie niezbędne rekwizyty do sesji zdjęciowej. Studia dla noworodków są zawsze czyste i wentylowane, ponieważ często odbywa się tylko jedna sesja dziennie, a sam rodzaj zdjęć zakłada sterylne warunki. 
Ale zdarza się też, że młodej mamie, ze względu na potrzeby fizjologiczne po porodzie, łatwiej jest przeprowadzić sesję zdjęciową w domu. Wówczas niewątpliwie najlepszą opcją byłby przyjazd fotografa do Twojego domu.
 

Sesja zdjęciowa noworodków w domu, czy to możliwe?

Oczywiście dostępne! Ale są pewne warunki. Po pierwsze, należy mieć wystarczająco dużo miejsca w domu, aby zainstalować tło i wszystkie niezbędne rekwizyty (co najmniej 2,5 * 2,5 m), najczęściej pod oknem (jeśli planujesz fotografować przy świetle naturalnym) lub z tyłu pokoju, czy jest miejsce na zainstalowanie sprzętu Lightning. Ważne jest, aby we wnętrzu pokoju, w którym będzie odbywać się strzelanie, nie było jasnych nasyconych kolorów mebli lub ścian (może to mieć wpływ na jakość wyjściowego obrazu (odbicia kolorów na skórze dziecka lub rekwizytach). ważne jest również ogrzanie pomieszczenia do temperatury 28 -30 stopni.
 

Stylizacji do sesji zdjęciowej – czy mogę wybrać?

Możesz wybrać z tego, co było już w moim portfolio - według zdjęć lub po prostu określić kolorystykę, a ja sam przemyślę zdjęcia. Zawsze mam na stanie nowe rekwizyty, czekające na swój czas. Doświadczenie pokazuje, że eksperymenty zawsze dają niesamowite rezultaty! Możesz też np. przesłać pracę innego fotografa. Ale nie gwarantuję stuprocentowej kopii, dla wyjątkowości i różnorodności zawsze staram się, aby ujęcia były trochę inne.

Czy masz jakieś pytania?

Zostaw swoje pytanie, a ja skontaktuję się z Tobą, aby odpowiedzieć na nie tak szybko, jak to możliwe.

Zamówienie z góry